Vēl Gaujā drīkst

Zinātāji teic, ka šis gads būs bagāts tainiņiem un lašiem nārsta laikā. dzirdēju daudz sliktu ziņu. Vangažos atsaldēti debīliķi vai katru dienu ar elektrību Gauju tīrot, tad vēl tie ņurkas ar harpūnām, spiningotāji, mušotāji. Ap sirdi metās skumji domājot par izsalkušo Lataviešu armiju, kas gatava nožmiegt upē visu dzīvo.

Nospriedu ka labāk vienreiz redzēt, nekā simtreiz dzirdēt. Paņēmu līdzi fāterīti, Viktoru un ap vieniem bijām pie Gaujas Cēsu rajonā.

Te ir riktīgi skaisti

Te ir riktīgi skaisti

Ūdens dzidrs, pazems, jau pa ceļam sastapu krievu, kurš divus labus lašus šoruden palaidis. Uz Bombardas ar mušu ķerot viens pat esot visu auklu izvilcis un tad norāvies. Lai ejot vien lejā un mēģinot paši- viņam šorīt pēdas pa priekšu esot bijušas.

Mēģinājām.

Smukulīši

Smukulīši

Atkal pierādījās likums, ka jauniņais parasti paņem visu banku. Viktors daudz nedomāja, nostājās vietā, kura viņam patika un deva vaļā. Desmit minūšu laikā no viena pleķa divus gabalus nocēla!

Pirmais upē bija turējies jau labu laiku. Brūns, tumšu vēderu.

Pirmais upē bija turējies jau labu laiku. Brūns, tumšu vēderu.

Jāatzīst, ka taimiņi upē uzvedās ļoti skaļi- plunkšķus divdesmit redzēju. Bet laša delfīniņa uzniriena neredzējām neviena…

Izskatās, ka brīnās abi.

Izskatās, ka brīnās abi.

Myran rotiņš ar mušu uz āķa bija tas, kas smukuļiem patika. Smukuļi- domājams svarā ap pusotru- diviem kilogramiem.

Atlaist badīgos pirkstiņus ir jāiemācās.

Atlaist badīgos pirkstiņus ir jāiemācās.

Vēl divas dienas tas IR atļauts.

Raksts par tēmu Blogs.

6 komentāri par “Vēl Gaujā drīkst

  1. Aizvakar pirmo reizi dzīvē redzēju, kā pie Carnikavas strādā cemmerētāju komanda 4 vai 5 cilvēku sastāvā (varbūt 5 bija vienkāršs spiningotājs, kas trāpījās blakus). Visi vīri vidējas līdz spēcīgas miesasbūves. Darbojās plecs pie pleca. Vietējais “gruntenists” teica, ka tā esot vienīgā metode, kā šajā pusē pie zivs tikt. Ja es gribot zivi, man esot jādara tāpat. Šamējie pie viena eksemplāra ap 6kg esot tikuši.

    Uzzvanīju čomam, un šis teica, ka tā šai pusē esot norma. Un lai tikai nelecoties, jo momentāli pa purnu atraušoties.

    Lai tiktu ar tādām brakaru grupām galā, ir pašiem jāveido kolektīvi. Viens vecs inspektors, kura pēdējās fiziskās aktivitātes bijušas labi ja pirms 20 gadiem, pat ar vienu džeku netiktu galā, kur nu vēl ar 4 vīru komandu… Viela pārdomām, jo īstā brakaru sezona tikai priekšā…

  2. Šodien “piebeidzām” Ventu, vispār labi 🙂 , ne man, bet tā teikt nogidēju, kā rezultātā tika izcelta lašu mamma 105cm gara, varētu būt uz 12kg, protams atlaista nonērsties 🙂

  3. Varbut stulbi bet kapec gan nevaretu lieguma laika atļaut neķerīgos trīsžuburus ,jo ar tiem nav iespējams cemmerēt…

  4. Vēl labāk būtu no Kārļiem izlaistās zivis marķēt ar nogrieztām taukspurām. Tad varētu mierīgi šancēt un zivis ar taukspurām laist vaļā, bet ar nogrieztajām- vienu dienā paturēt! Kā nekā valsts ataudzētas zivis!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*
*
Web

*